Android Telefonda USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır?

Android Telefon Ayarlarını Yapmak Artık Daha Kolay
Android Telefonda USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır

Android Telefonda USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda hata ayıklama modu, kullanıcılara farklı ek seçenekler sunuyor. Peki, Android telefonda USB Hata ayıklama modu nasıl açılır? Eğer Android bir telefona sahipseniz, bu yazımızda bu konuyu ele aldık.

Instagram’da Hikâyeye Nasıl Link Eklenir?

Android İşletim Sisteminde USB Hata Ayıklama

Herhangi bir nedenle USB hata ayıklama modunu açmak istiyorsanız, ilk olarak telefonunuzun ayarlar menüsüne girmeniz gerekli. Ardından geliştirici seçenekleri açabilmek için, “Telefon hakkında” seçeneğine tıklayarak, yapı numarası yazısına üst üste yedi kez basmanız gerekli. Ardından modun açıldığına dair bir uyarı alacaksınız. Ardından ayarlara geri dönerek, geliştirici seçeneklerini açmanız gerek.

Peki, USB hata ayıklama modu ne işe yarar? USB hata ayıklama modu, telefon ile bilgisayar gibi bir cihaz arasında bağlantı kurabilmenizi sağlayabilirsiniz. Böylece uygulama ve medya gibi dosyaları kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Ancak bu modu detaylı olarak kullanmadan önce, tavsiye ettiğimiz geliştirici seçeneklerini iyice öğrenmek. Zira yanlış bir şey yapmanız, daha büyük sorunlara sebep olacak.