IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

  • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
  • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
- - - - -

50 YTL bağışlayana eş buluyorlar


2 replies to this topic

#1 etacarinea

  • Emekli Yönetici
  • 1.102 Mesaj sayısı:

Gönderim tarihi: 08 / Şubat / 2007 / Perşembe - 12:13

Yuva Kurma ve Aileyi Koruma Derneği (Yuva-Kur) Başkanı Necip Gazel, evlenmek isteyip de aradığı eşi bulamayanlara 50 YTL'lik bağış karşılığında eş bulduklarını söyledi.

Gazel, yaptığı açıklamada, "Mutlu Aile, Mutlu Toplum" sloganıyla 7 ay önce yola çıktıklarını ve yaklaşık 100 kişinin evlenmek için kendilerine başvurduğunu söyledi. Gazel, sorunlu ailenin sorunlu toplum doğuracağına inandıklarını, bu nedenle böyle bir hayırlı işe kalkıştıklarını ifade ederek, "Evlenmek isteyip de aradığı insanı bulamayan gençleri biraraya getiriyoruz. Evlilik kurumunun kutsallığına ve önemine inanıyoruz. Evlenmek isteyenler 50 YTL'lik bağış karşılığında başvuru yapabiliyor. 7 ayda yaklaşık 100 kişi başvurdu. Bunların arasında bayanlar daha fazlaydı. Bunların arasından 50'sini ciddi bulmadığımız için eledik. şu anda 50 genç evlenmek için arkadaşlık kuruyor" dedi.

Başvurunun ardından kişinin güvenilirliğini anlamak için mülakat yaptıklarını kaydeden Gazel, "Daha sonra Evlilik Formu'nu doldurmalarını istiyoruz. Formda, kişinin kendisinin ve aradığı kişinin özelliklerini içeren bilgiler yer alıyor. Biz bu bilgilere dayanarak birbirine uyan adayları dernek binamıza çağırarak buluşturuyoruz" diye konuştu.

Evlilik Formu'nun doldurulması karşılığında derneğe bağışlanmak üzere makbuz karşılığında 50 YTL aldıklarını vurgulayan Gazel, "Amacımız kazanç veya kar elde etmek değil. Amaç gerçekten evlenmek isteyen ciddi ve güvenilir kişilerin başvurmasını sağlamak. Eğer ücretsiz olsaydı önüne gelen herkes başvuru yapardı. Bu da işin ciddiyetine gölge düşürürdü" dedi.

şu anda derneğe başvuran ve istediği özellikleri birbirinde bulan gençlerin dernek binasına gelerek görüştüğünü anlatan Gazel şöyle devem etti:
"Birbiriyle anlaşma imkanı olan gençleri derneğe çağırıp tanıştırıyoruz. Gençler dernek binasında gelip sohbet ediyor, birbirlerini tanıma imkanı buluyorlar. şu ana kadar çok sayıda genç arkadaş olup ayrıldı. Kimi gençler de evlenme safhasına geldi. Yakın zamanda düğünümüz olabilir."

Derneğe başvuran kişilerin 25-35 yaş arasında olduğunu ve genelde doktor, öğretmen, avukat ve esnafın başvuru yaptığını belirten Gazel, "Evlenemeyen gençlerin en büyük nedeni aradığı insanı bulamaması. Yapılan başvurulara göre maddi durum ikinci planda. Doktor, öğretmen, avukat bile maddi durumu iyi olduğu halde aradığı eşi bulamamış" şeklinde konuştu.

Gençler arasında evlilik yaşının giderek arttığını ve 30 yaşına gelen gençlerin evlenmekten korktuğunu ifade eden Gazel, "Evlenmeyi geciktiren en büyük neden modern gelişmişlik, hayat şartları ve yaşam biçimleri. zellikle kızlar evlendikten sonra özgürlüklerinin ellerinden gideceğinden korkmakta. Oysa evlenen kişinin kocasına ve ailesine karşı sorumlulukları olmalı" dedi.

Necip Gazel, dernekte arkadaş olup anlaşan ve evlenmeye karar veren, maddi durumu iyi olmayanların, ev eşyalarını da sponsorlar aracılığıyla aldıklarını sözlerine ekledi.

ADANA (İHA)

8) Bekarlara duyrulur  :unsure:

Yıllardır saatim işlemiş ben durmuşum,

Gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum.

#2 FreeStyLe

  • Emekli Yönetici
  • 774 Mesaj sayısı:
  • YerAnkara

Gönderim tarihi: 08 / Şubat / 2007 / Perşembe - 13:18

Begenmezsek parayı iade ediyolarmı  :unsure:
Mobildepo Akvaryum Kul�b�'n� ziyaret etmeden ge�meyiniz

#3 sawgent

  • Emekli Yönetici
  • 8.342 Mesaj sayısı:
  • YerAkhisar

Gönderim tarihi: 08 / Şubat / 2007 / Perşembe - 13:21

aradığımızı bulduktan sonra paranın lafı olmaz :unsure:  ;D

Site,üye ve modlarla ilgili her türlü soru ve sorunlarınızı özel mesaj ile iletiniz

Dosyalarımın şifreleri mobildepo.com dur1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle