IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

  • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
  • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
* * * * * 1 Oylar

Türkiye'de Note 7 Kullananlar Cihazlarınızı Servise Götürün


No replies to this topic

#1 siirlerefendisi

    Administrator

  • Administrators
  • 9.282 Mesaj sayısı:
  • YerKonya

Gönderim tarihi: 18 / Ekim / 2016 / Salı - 09:29

Gönderilen ResimSamsung'un Galaxy Note 7 için geçtiğimiz haftalarda başlattığı değişim programına Türkiye'den katılım oldukça az oldu. Türkiye'de Note 7 kullananların sadece yüzde 10'u telefonu değiştirmek için Samsung servisine götürdü. Dünya çapında ise bu oran yüzde 80. Bildiğimiz üzere Samsung'un 2 Ağustos'ta tanıttığı tepe seviye phableti (tabletfon) Galaxy Note 7'nin bataryasında kronik arıza tespit edilmişti. Dünya çapında Note 7'lerde şarj esnasında patlama ve yanma olayları yaşandı. Bununla birlikte Samsung yaptığı resmi açıklamayla telefonun satışının durdurulduğunu açıkladı ve değişim programı başlatıldı. Bu kapsamda telefonunu Samsung servislerine götüren kullanıcılar, bataryası değişen yeni nesil Note 7 sahibi olacak. Bazı ülkelerde yeni Note 7'lerin dağıtımına başlandı. Türkiye'de ise bu ay içinde yeni telefonların dağıtımına başlanacağı ifade ediliyor.
Güney Koreli şirket tarafından yapılan açıklamalara göre dünya çapında satılan 2.4 milyon Note 7'nin yüzde 80'i değişim programı kapsamında iade edildi. Lakin ülkemiz rakamlarına bakınca hayli komik bir sonuçla karşılaşıyoruz.

Zira Türkiye'de Galaxy Note 7 satın alanların sadece yüzde 10'u değişim programına katıldı. Yani büyük bir çoğunluk, hala bataryası sorunlu ve risk taşıyan bir telefonu kullanmaya devam ediyor. Lakin eninde sonunda herkes, telefonlarını değiştirmek zorunda kalacak. Zira Samsung, programa katılamayanlar için bir güncelleme yayınlayacak ve Note 7'ler, sadece %60 oranın şarj edilebilecek. Yani bataryanın şarj seviyesi %60'a ulaştığında otomatik olarak kesilecek. Böylece Note 7 kullanıcıları, telefonlarını değişime götürmek zorunda kalacak.

Eğer bir Samsung Galaxy Note 7 aldıysanız yada bir yakınınız yada tanıdığınız Note 7 aldıysa hiç zaman kaybetmeden bu iade işlemine katılsın sonradan yani bu değişim işlemi bittiğinde gittiğinizde mağdur olacaksınız. Neticede üretim hatası olan bir cihazı kullanmaya devam etmek elinizde her an patlamaya hazır bir bomba taşımaktan başka birşey değildir. Bu nedenle bir an önce cihazınızı Samsung'a iade ediniz.


3 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 3 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle