IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

  • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
  • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
- - - - -

Gorilla Glass 5 Samsung ile geliyor


No replies to this topic

#1 siirlerefendisi

    Administrator

  • Administrators
  • 9.282 Mesaj sayısı:
  • YerKonya

Gönderim tarihi: 25 / Temmuz / 2016 / Pazartesi - 09:01

Gönderilen ResimGeçtiğimiz günlerde resmen tanıtılan yeni koruyucu cam teknolojisi Gorilla Glass 5'in, ilk kez Samsung Galaxy Note 7'de kullanılacağı açıklandı. Note 7'nin ardından iPhone 7'de de Gorilla Glass 5 kullanılacak. Geçtiğimiz gün Gorilla Glass 5'in resmen tanıtıldığını duyurmuştuk. Bu yeni nesil koruyucu camın, eski serilere oranla daha farklı kimyasal alt yapı kullanıldığı için darbelere ve çizilmelere karşı daha dayanaklı olduğu ifade edilmişti. Yapılan testlere göre, Gorilla Glass 5 kaplı bir akıllı telefonun, 1,6 metre yükseklikten düştüğünde yüzde 80 oranında darbelere karşı dayanıklı olacağı belirtildi. İşte Gorilla Glass 5 ile birlikte gelecek ilk akıllı telefonlarda belli oldu. Yaklaşık 2 sene önce tanıtılan Gorilla Glass 4, ilk kez Samsung'un hem akıllı hem şık telefonu Galaxy Alpha ile birlikte gelmişti. Gelenek yine bozulmadı, Gorilla Glass 5 de yine ilk kez Samsung ile birlikte geliyor.
Bildiğimiz üzere yaklaşık 10 gün sonra Samsung'un yeni tepe model telefonu Galaxy Note 7 tanıtılacak. İşte yeni nesil koruyucu camın ilk kez bu telefonla piyasaya çıkacağı duyuruldu. Galaxy Note 7'nin ardından Gorilla Glass 5'in iPhone 7'de kullanılacağı açıklandı. Bildiğimiz gibi Apple'ın yeni amiral gemisi Eylül ayında tanıtılacak. Bu tarihten itibaren çoğu akıllı telefonda koruyucu cam olarak teknolojisi olarak Gorilla Glass 5 kullanılacak diyebiliriz.


1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle