IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

  • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
  • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
- - - - -

iOS 10'da Wi-Fi güvenliği artıyor


No replies to this topic

#1 siirlerefendisi

    Administrator

  • Administrators
  • 9.282 Mesaj sayısı:
  • YerKonya

Gönderim tarihi: 25 / Temmuz / 2016 / Pazartesi - 08:59

Gönderilen ResimApple'ın önümüzdeki aylarda mobil cihazlar için yayınlayacağı iOS 10 işletim sisteminin bir özelliği daha ortaya çıktı. Hali hazırda beta sürümü indirilebilen iOS 10'da kullanıcılar, şifresiz internet ağlarına bağlanırken uyarı mesajı ile karşılaşacak. Şifresiz internet ağlarının güvenli olmadığını, hatta tehlikeli olabileceğini önceki haberlerimizde belirtmiştik. Bu ağlar üzerinden, kullanıcıların internetteki hareketlerinin ve işlemlerinin takip edilebildiği, banka ve sosyal medya hesaplarının bilgileri ile şifrelerinin ele geçirilebileceği açıklanmıştı. İşte bu güvenlik açığının farkına varan Apple, yeni işletim sistemi iOS 10 ile birlikte, buradan doğabilecek zafiyetlerin önüne geçmeye karar verdi. iOS 10 yüklü Apple cihazınızla şifresiz Wi-Fi ağına bağlandığınızda, karşınıza “Güvenlik Tavsiyesi" başlığı altında bir bildirim gelecek.

Gönderilen Resim

Yukarıdaki fotoğrafta da gördüğümüz üzere, güvensiz bağlantıya tıkladığımızda karşımıza bir uyarı yazısı geliyor:
Güvensiz ağ
Açık ağlar hiçbir güvenlik sağlamaz ve tüm ağ trafiğini açığa çıkarır.
Yönlendiricinizi (router) bu ağ için WPA2 güvenlik tipine göre ayarlayın.
Diğer taraftan Apple'ın beta sürüm kontrolcülerinden Jeb Stuart, bu uyarının biraz geç geldiğini savunuyor. Zira uyarı yazısı geldiğinde hali hazırda şifresiz ağa bağlanmış oluyoruz. Lakin her şeye rağmen bu uyarı, kullanıcı güvenliğini sağlamak adına önemli bir adım olarak görünüyor.


1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle