IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

  • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
  • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
- - - - -

Akıllı Telefon kullanıcıları Bu ŞAKAYA Dikkat Sakın Tıklamayın


No replies to this topic

#1 siirlerefendisi

    Administrator

  • Administrators
  • 9.282 Mesaj sayısı:
  • YerKonya

Gönderim tarihi: 28 / Ocak / 2016 / Perşembe - 09:33

Gönderilen ResimBugün sosyal ağlar yoluyla şimşek hızıyla yayılan yeni bir eşek şakası pek çok kişiye sıkıcı anlar yaşattı.
Olay şu ki, Facebook, Twitter vb. gibi sosyal ağlar yahut WhatsApp vb. anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden gönderilen bir bağlantıya tıkladığımız vakit tarayıcımız çöküyor ve/veya telefonumuz kendini yeniden başlatıyor.
İsmiyle müsemma tuzak sitenin adresi CrashSafari.com. (aktif link yazmıyorum sakın yazıp denemeyin merak edip açayım demeyin sadece cep telefonları değil Bilgisayarlar içinde geçerli. :) Ama sadece Safari'yi değil, Chrome'u, Firefox'u veya Android'in kendi yerel tarayıcısını da çökertiyor. Dahası iOS, Android yahut Windows/Mac farketmeden tüm platformlarda geçerli bu durum. Yani cep telefonundan da girsek, bilgisayarımızdan da girsek tarayıcı çöküyor.
iOS tabanlı cihazlarda ise bazı durumlarda çökmenin ertesinde bir de telefon kendi kendini yeniden başlatıyor. Denediklerimiz içerisinde tek çökmeyen tarayıcı IE 11 oldu ki burada da bağlantıyı yazıp tıklayınca karşımıza 'ne bekliyordunuz ki?' şeklinde bir yazı çıktı. :)
Bununla birlikte sitenin herhangi zararı da yok. Yani ne verilerimizi çalıyor ne de herhangi bir solucan vs. içeriyor. Sadece tarayıcımızı çökertiyor yahut bazı durumlarda da iPhone ya da iPad'imizi yeniden başlatıyor. Gördüğümüz gibi sadece bir günde hatta saatler içerisinde 100K'yı aşkın tıklama yapılmış! :)


2 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 2 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle