IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

  • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
  • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
* * * * * 1 Oylar

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Resmen Duyuruldu


No replies to this topic

#1 siirlerefendisi

    Administrator

  • Administrators
  • 9.282 Mesaj sayısı:
  • YerKonya

Gönderim tarihi: 10 / Eylül / 2015 / Perşembe - 08:38

Gönderilen ResimTim Cook yeni iPhone modellerinden önce iPhone’un genel durumundan bahsetti. Tüm dünyadaki akıllı telefon sektörüne göre dünyada %35 büyüyen iPhone pazarı, geçtiğimiz yıl ilk kez Çin’de satışa çıkmasından bu yana %95 oranında büyüme kaydetti. En sevilen ve en popüler akıllı telefon olarak tanımlanan iPhone yenilendi. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri siyah, beyaz, altın sarısı ve pembe renk seçenekleriyle duyurulacak. Uzun süredir konuşulan pembe iPhone renk seçeneği sonunda resmileşti. Yeni iPhone modelleri, 7000 serisi alüminyumdan imal ediliyor. Bu alüminyum hava araçlarında kullanılmasıyla tanınıyor.

3D Touch
Multi‑Touch’a yeni bir dokunuş.
İlk iPhone, dünyaya Multi-Touch’ı tanıtmış ve insanların teknolojiyi deneyimleme biçimini tamamen değiştirmişti. 3D Touch ile, daha önce mümkün olmayan birçok şeyi yapabilirsiniz. 3D Touch, ekrana ne kadar kuvvetli bastırdığınızı algılayarak, her şeyi çok daha hızlı ve kolayca yapmanıza imkan sağlıyor. Ve yepyeni Taptic Engine’ın sağladığı küçük dokunuşlarla, size gerçek zamanlı geri bildirimler de veriyor.

Karşınızda Peek ve Pop.
Peek ve Pop ile her tür içeriğin ön izlemesini görebilir, hatta bu içeriklerin üzerinde bazı işlemler yapabilirsiniz. Örneğin bir iletiye hafifçe bastırarak, yani Peek hareketini kullanarak, gelen kutunuzdaki her bir mail’e göz atabilirsiniz. Mail’lerden birini açmak isterseniz ekrana biraz daha bastırabilir, yani Pop hareketini kullanabilirsiniz.

Çığır açan bir tasarım. Şimdi yepyeni bir dokunuşla.
iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, bir önceki neslin muhteşem olmasını sağlayan her şeyi yepyeni bir seviyeye taşıyor. Her iki model de, bugüne kadar iPhone’da kullandığımız en güçlü alaşım olan 7000 Serisi alüminyumdan üretiliyor ve dünyadaki tüm akıllı telefonlarda kullanılan en güçlü cam yüzeye sahip muhteşem Retina HD ekran ile geliyor. Ve şimdi her ikisi de, yeni ve zarif roze altın renk seçeneğiyle sunuluyor.

7000 Serisi alüminyum. Dıştan içe daha güçlü.
iPhone 6s’in gövdesi, havacılık endüstrisinde de kullanılan alüminyum alaşımından üretiliyor. Benzersiz element bileşimi nedeniyle bu alüminyum, bugüne kadar iPhone’da kullandığımız en güçlü alaşım olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın en dayanıklı akıllı telefon camı. Şimdi daha da dayanıklı.
iPhone 6s’in yeni camı, özel bir ikili iyon değiştirme süreci kullanılarak üretiliyor. İşte bu yüzden, moleküler düzeyde daha güçlü ve akıllı telefon endüstrisinde kullanılan camların en dayanıklısı.

Pürüzsüz ve kusursuz. Şimdi dört muhteşem renk seçeneğiyle.
iPhone 6’nın kusursuz, yumuşak hatlı unibody tasarımı, şimdi iPhone 6s’te. Tanıdık formu, elinizde tuttuğunuzda yine harika hissettiriyor. Üstelik şimdi dört muhteşem renk seçeneğiyle sunuluyor: altın, gümüş, uzay grisi ve yeni roze altın.

İki boyut seçeneği: Muhteşem ve muhteşem.
Hem iPhone 6s hem de iPhone 6s Plus, göz alıcı Retina HD ekrana sahip. Yani hangi boyutu seçerseniz seçin, uygulamalarınız, fotoğraflarınız ve diğer her şey son derece canlı ve net görünüyor. Yüksek kontrast, çift etki alanlı pikseller ve hassas renkler, ekranda göreceğiniz her şeyin harika görünmesini sağlıyor.

Yazılım ve donanım. Şimdi daha da derinden bağlılar.
iPhone 6s her şeyiyle iOS için yaratılmış gibi görünür. Çünkü gerçekten de öyle. A9 çipten Ana Ekran düğmesine dek her bir donanım bileşeni, iOS’tan en iyi şekilde yararlanacak şekilde tasarlandı. Ve aynı şekilde iOS da, donanımın performansını ve işlevselliğini maksimize edecek şekilde tasarlandı. Birlikte güçlü ve keyifli bir deneyim sunuyorlar, çünkü bu şekilde tasarlandılar: Birlikte.

3D Touch
iPhone 6s, Multi Touch’ın geleceği olan 3D Touch ile birlikte çalışacak şekilde, özel olarak tasarlandı. Baskıya duyarlı 3D Touch teknolojisi, sadece ekrana bastırarak istediğiniz içeriğe ulaşmanızı sağlayan devrimsel bir yenilik. Peki nasıl mı çalışıyor? Kapasitif sensörler, cama uyguladığınız baskıyı ölçüyor. Bu sayede ekranda anında bir yanıt görüyor ve tamamen yeni Taptic Engine’dan dokunsal bir geri bildirim alıyorsunuz. 3D Touch, birlikte tasarlandıklarında donanım ve yazılımın nasıl harikalar yaratabildiğinin mükemmel bir örneği. Onun bu performansı gösterebilmesinin tek sebebi ise, iPhone 6s ile birlikte tasarlanmış olması.

A9 çip
A9 çip de özel olarak iPhone için geliştirildi. Kendi çipimizi tasarladığımız için, çipin performansını iPhone’un gerçek hayatta nasıl kullanıldığına göre ayarlayabiliyoruz. Böylece, internette gezinmek, uygulamaları kullanmak, fotoğraf çekmek gibi her gün yaptığınız şeyleri çok daha iyi bir şekilde yapabiliyorsunuz. A9 ve iOS 9 arasındaki bu entegrasyon sayesinde iPhone’unuz, bizim tarafımızdan tasarlanmayan bir çip kullanmamız durumunda elde edeceğinizden çok daha iyi bir performans sağlıyor ve çok daha verimli çalışıyor.

Touch ID
iPhone’unuzun kilidini açmak için parmağınızı Ana Ekran düğmesinin üzerine yerleştirmeniz yeterli. Touch ID, her zaman olduğu gibi güvenli ve şimdi daha da hızlı çalışıyor. Touch ID’yi anlaşmalı uygulamalarda oturum açmak ve yaptığınız alışverişleri onaylamak için kullanabilirsiniz.

iPhone 6s Plus’ta yatay görünüm
Mail, Takvim ve Mesajlar gibi birçok yerleşik uygulama, iPhone 6s Plus’ın daha büyük ekranından en iyi şekilde yararlanmak üzere optimize edildi. En sevdiğiniz uygulamaları yepyeni bir perspektife taşımak için, aygıtınızı dikey konumdan yatay konuma çevirmeniz yeter.

12 MP fotoğraflar. 4K videolar. Ve Live Photos. Anılarınızı canlandırın.
İnsanlar iPhone ile fotoğraf çekmeyi çok seviyor. Hatta, iPhone dünyanın en popüler kamerası. Ama insanların daha da çok sevdiği şey, bu fotoğraflarda sakladıkları anıları. Fotoğraflarınıza hayat vermenin yepyeni bir yolu olan Live Photos ile, anılarınız şimdi inanılmaz derecede canlı.

Her bir piksel daha da ayrıntılı, daha da şaşırtıcı.
iSight kamera, 12 megapiksel çözünürlükte muhteşem fotoğraflar çekiyor. Ama muhteşem fotoğraflar için tek kriter elbette megapiksel değil. İşte bu yüzden, iPhone’a teknoloji harikası bir sensör, yeni bir görüntü sinyali işlemcisi, gelişmiş piksel teknolojisi, Focus Pixels, iyileştirilmiş yerel ton eşleme ve optik görüntü stabilizasyonu gibi birçok özellik ekledik. Tüm bunlar şu anlama geliyor: İşin teknolojik tarafını biz hallettik. Size kalan tek şey, çekecek güzel bir şeyler bulmak ve en iyi, en büyüleyici fotoğraflarınızı çekmek için deklanşör düğmesine dokunmak.

Karşınızda Live Photos.
Hareketsiz bir fotoğraf karesi, zamanın içinde dondurulmuş bir andır. Live Photos ile, bu anları unutulmaz ve capcanlı anılara dönüştürebilirsiniz. Bir Live Photo’nun merkezinde, 12 megapiksel çözünürlüğe sahip harika bir fotoğraf yer alır. Ama bu fotoğrafla birlikte, çekildiği anın öncesi ve sonrası da hareketli ve sesli olarak kaydedilir.

Fotoğrafın herhangi bir yerine bastırarak, istediğiniz zaman bu anlara hayat verebilirsiniz. Hatta Live Photo’nuzu Kilit Ekranı’nda duvar kağıdınız olarak ayarlayıp, iPhone 6s’inizi cebinizden her çıkardığınızda o anı yeniden yaşayabilirsiniz. Üstelik, Live Photos’u diğer Apple aygıtlarınızda da görüntüleyebilirsiniz. Live Photos, hareketsiz fotoğraflarınıza yeni ve şaşırtıcı bir dokunuş ekleyerek hareket ve ses kazandırır. Böylece, bir Live Photo’ya dokunarak sevinçli, sürprizli veya heyecanlı anlarınızı yeniden yaşayabilirsiniz.

Işıklar. 4K kamera. Motor.
Galibiyet getiren o son sayı. Doğaçlama gelişen dans partisi. Bir çocuğun ilk kez bisiklet sürüşü. Bazı şeylerin mutlaka videoya çekilmesi gerekir. Ve şimdi, o anları HD videodan dört kat daha yüksek bir çözünürlükte kaydedebilirsiniz. 4K videolarınızı çekerken veya oynatırken, sekiz milyon piksele yakından bakabilirsiniz. iPhone 6s Plus ile, fotoğrafların yanı sıra videolarınızda da optik görüntü stabilizasyonu özelliğini kullanabilir, böylece daha düşük ışık koşullarında bile pürüzsüz ve muhteşem videolar çekebilirsiniz.

Yönetmenliğe ilk adımınızı atın. Hem de 4K ile.
iPhone 6s’te çektiğiniz 4K videolar öyle harika görünür ki, tüm dünyayla paylaşmak istersiniz. iOS için iMovie ile 4K çözünürlükte filmler çekebilir ve sadece birkaç dokunuşla YouTube’a yükleyebilirsiniz. Ve iPhone 6s öylesine güçlüdür ki, iki 4K videoyu sorunsuz bir şekilde düzenleyerek birçok PC’yi bile zorlayan resim içinde resim ve bölünmüş ekran gibi efektler oluşturabilirsiniz.

Otoportre değerinde selfie’ler çekin.
FaceTime HD kamera, selfie’ler ve FaceTime aramalarıyla kendinizi ifade etmenin mükemmel bir yolu. Şimdi, 5 megapiksel fotoğraflarla bu ifadeleri daha da iyi yakalayabilirsiniz. Anlık bir gülüş, bir gamzenin belirmesi veya şaşkın bir bakış gibi yalnızca hareketli olursa tadını çıkarabileceğiniz bu küçük anları, yepyeni Live Photos sayesinde FaceTime HD kamerayla da mükemmel bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Retina Flash sayesinde, her açı en iyi göründüğünüz açı.
Retina HD ekran yalnızca içeriklerinizi görüntülemeniz için harika bir yer değil, şimdi ayrıca FaceTime HD kameranızla kullanabileceğiniz bir flaş. Retina Flash, yenilikçi bir teknolojiye sahip: Ekranın normalden üç kat daha güçlü bir şekilde parlamasını sağlayan özel bir ekran çipi. Peki nasıl mı çalışıyor? Siz selfie çekerken, bir ön flaş etrafınızdaki ışığı tespit ediyor. Ardından, ekrandaki True Tone Flash ortam ışığıyla uyumlu bir şekilde patlayarak, aslına daha uygun renklere ve daha doğal görünen cilt tonlarına sahip muhteşem fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Kısacası, en iddialı kahkahanızı patlatın ve gerisini iPhone 6s’e bırakın.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Eklenen dosya(lar)
1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle