IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

  • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
  • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
* * * * * 1 Oylar

IOS 9 ve Yeni Çıkacan iPhone 6S'in Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı


No replies to this topic

#1 siirlerefendisi

    Administrator

  • Administrators
  • 9.282 Mesaj sayısı:
  • YerKonya

Gönderim tarihi: 11 / Haziran / 2015 / Perşembe - 13:10

Gönderilen ResimApple en yeni işletim sistemi IOS 9'u tanıttıktan sonra IOS 9 ile birlikte yeni cihazınında özelliklerini göstermiş oldu. Çünkü yeni IOS 9 birlikte gelen yeni özelliklerde bu işletim sisteminde yer alıyor. IOS 9 Beta olarak kullanıcıların indirmesine sunuldu ancak resmi olarak çıkışı sonbaharı bulacak. Yani yeni tanıtacağı iPhone cihazından bir hafta önce mevcut cihazların indirmesine sunulması bekleniyor. Çünkü bir önceki sürümlerde aynı şekilde yayınlanmıştı. IOS 9'un özelliklerinden yola çıkaraktan yeni çıkacak olan iPhone 6'nın özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, pil ömrü bakımından HTC, LG ve Samsung gibi telefonların gerisinde kalıyor. Apple, bunun farkında ve durumu düzeltmek için iOS 9'da yaptığı geliştirmelerle iPhone'un pil ömrüne 1 saat ekliyor. Bunun yanında işletim sistemine yeni bir "düşük güç modu" eklenmiş. Ancak Apple, muhtemelen bunlarla yetinmeyecek ve yeni iPhone'a daha güçlü bir pil yerleştirecek.

Apple, müzikle iç içe bir şirket ve firma WWDC'de bunu bir kez daha vurguladı. Bununla birlikte iPhone'lar, hala bir hoparlörle gelmekteler. iPhone 6S ise daha iyi bir müzik deneyimi sunmak üzere stereo ses için ilk kez çift hoparlöre yer verebilir. Akla takılan soru ise bu hoparlörlerin yine telefonun altında, bizden alakasız bir yere mi bakacağız.

iOS 9, iPad için uzun süredir istenen özelliklerden olan ekran bölebilme işlevini gerçeğe dönüştürüyor. Uygulamalar arasında geçiş işlev iOS 4'ten beri sunulsa da, bu işlev gerçek anlamda çoklu görev yeteneklerine sahip değildi. Bir sonraki Plus modeli ise gerçek çoklu görevin altından kalkabilecek donanımla gelebilir.

iPad Air, iPad Air 2 ve iPad mini 2, iPad mini 3 için sunulan Slide Out görünümü ve Picture-in-Picture modu, bir sonraki 5.5 inç'lik iPhone'da desteklenebilir. Çoklu dokunmatik destekli Split View işlevi, şu an yalnızca iPad Air 2 için sunuluyor, ancak yakın geleceğin donanımı bu özelliği yeni iPhone'larda görmemizi sağlayabilir.

Bu arada Apple'ın Force Touch teknolojisinin yeni MacBook ve Apple Watch'tan iPhone 6S'e sıçrayacağı dedikoduları da yapılmakta.

Apple, ürünlerini eskisi kadar çok saklamadığından önümüzdeki üç ay içinde sayısız sızıntıyla karşılaşmamız olası.


1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle