IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

  • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
  • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
* * * * * 1 Oylar

Qualcomm Yeni Mobil İşlemcilerini Tanıttı


No replies to this topic

#1 siirlerefendisi

    Administrator

  • Administrators
  • 9.282 Mesaj sayısı:
  • YerKonya

Gönderim tarihi: 19 / Şubat / 2015 / Perşembe - 17:40

Gönderilen Resim
Qualcomm, Snapdragon 810 tartışmalarının gölgesinde, yeni orta seviye işlemcilerini tanıttı!

Her ne kadar adı son günlerde birtakım talihsiz haberlerle duyulsa da, Qualcomm elbette halen üst ve orta segment cep telefonu pazarında lider durumda. Amerikalı şirketten gelen yeni haberler de önümüzdeki günlerde koltuğunu sağlamlaştıracağına yönelik. Şirket, üst segmentteki iddiasını orta segmentte de sürdürecek.

Qualcomm'un ortaya çıkan yeni orta segment işlemcileri, cep telefonu üreticileri arasında kapış kapış gidecek gibi. Snapdragon 618 ve 620 işlemcileriyle 64-bit işlemci gücü sağlayan Qualcomm, özellikle 4K video konusunu bu işlemcileriyle çözüme kavuşturacak gibi görünüyor. Öte yandan Snapdragon 425 ve 415 modelleri sekiz çekirdekli işlemci performansları bir yana, ağ bağlantısı konusunda da iddialı. Snapdragon 425'le X8 LTEdesteği sunacak olan Qualcomm, 300 Mbps hızlara erişilecek. Öte yandan Snapdragon 415'te de 4G LTE desteği mevcut.

Qualcomm'un Snapdragon 415'i bu yılın ilk yarısında sunması bekleniyor. Diğer işlemciler ise yine bu yıl içinde piyasaya çıkacak.

Kaynak: Chip Online


1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle