IPB Style© Fisana

İçeriğe atla

 • Facebook ile giriş yap Twitter ile giriş yap OpenID ile giriş yap Windows Live ile giriş yap Log In with Google      Giriş Yap   
 • Kayıt Olun

   

Android Uygulamaları iPhone & iPad Uygulamaları Teknoloji Haberleri Android Oyunları Link Ekle Link Ekle
- - - - -

IOS 8.1 Yeni Özellikleriyle Pazartesi Yayınlanıyor (YAYINLANDI)

ios 8.1 instant hotspot sms relay icloud photo library apple pay camera roll

1 reply to this topic

#1 siirlerefendisi

  Administrator

 • Administrators
 • 9.282 Mesaj sayısı:
 • YerKonya

Gönderim tarihi: 18 / Ekim / 2014 / Cumartesi - 10:31

Gönderilen Resim
Apple yeni işletim sistemi IOS 8'de yaşadığı sorunları gidermek adına yayınladığı I:OS 8.1 Beta sürümleri kısa sürede tamamlandı. Yeni cihazları iPad Air 2 ve iPad Mini 3 ile tanıtılan IOS 8.1 sürümü pazartesi günü diğer cihazların da indirmesine sunuluyor. Yeni IOS 8.1 ile birlikte gelecek yeni özelliklerini indirmeden bu haberimizde görmüş olacaksınız. Nacizane tavsiyem bir gün beklemeniz yönündedir. Çünkü herhangi bir sorun yaşandığında geri dönüş olmuyor ve epey bir sıkııntı yaratıyor. Ancak akşama kadar beklerseniz varsa sorun indiren yabancılardan görmüş olacaksınız. Eğer sorun yoksa sizde güncelleme yapabilirsiniz. Zaten sitemiz bu konuda sizlere gerekli bilgileri de verecektir. Apple'ın IOS 8.1 ile sunacağı yenilikleri sıralayacak olursak;

Instant Hotspot

Gönderilen Resim

Hızlı hotspot özelliğie ile yeni IOS 8.1 ve OS X Yosemite arasında çok hızlı bir şekilde bağlantı kurarak telefonunuzun internetini bilgisayarınızda paylaşabileceksiniz. Bu özellik sayesinde wifi üzerinden hem telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayabileceksiniz hemde aynı anda internetinden faydalanabileceksiniz.

SMS Relay

Gönderilen Resim

iOS 8 ile birlikte beklenen ancak yetişmeyen sorunlar yaşanan SMS Relay özelliği IOS 8.1 ile sunuluyor. Bu özellik ile iPhone cihazınızıdaki mesajlarınızı aynı anda Yosemite kurulu bilgisayarınızdan, iOS 8.1 yüklü iPad ve iPod touch cihazlarınızdan aynı anda takip edebileceksiniz.


iCloud Fotoğraf Arşivi

Gönderilen Resim

Şu sıralar iCloud fotoğraflarının çalındığı bir zamanda yayınlanan iCloud fotoğraf arşivi pek rağbet göreceğini zannetmiyorum. Özellikle zenginlerin ünlülerin özel fotoğraflarını iCloud üzerinden hacklar tarafından çalınıp internet üzerinden paylaşılması kullanıcıların bu özelliğe karşı sempatisini kaybetmesine neden oldu. Her ne kadar güvenli olmasa da artık IOS cihazınızın Fotoğraflar kısmında iCloud arşivinizdeki resimleri de görebileceksiniz. Dilediğinizi aynı anda silip yenisini ekleyebileceksiniz.

Apple Pay
Gönderilen Resim

Başlangıçta ABD'de başlayacak olan Apple Pay özelliği şimdilik ülkemiz için pek geçerli bir özellik değil. Temazsız alışveriş olanağı sağlayan Apple Pay için şuan birşey demek mümkün değil. Ancak kısaca kredi kartınızı telefonunuza tanımlayarak gerek online gerekse temazsız alışverişinizi cihazınız ile yapabileceksiniz.

Kamera Roll (Film Rulosu)

Kamera Roll yani film rulosu özelliği IOS 8 ile kalkmıştı ancak kullanıcılardan gelen istek üzerine tekrardan iOS 8.1 sürümü ile geri gelmiş oldu. Bu özellik kameradan çekilenlerle sonradan eklenenleri ayıran bir özellikti. Pekte önemli bir yenilik değil zaten olan bir özellikti IOS 8 ile kalkmıştı IOS 8.1 ile geri gelmiş oldu. Burada dikkat edilmesi gereken Apple'ın kullanıcıların fikirlerine önem vermesidir. Gelen tepkilere anınca cevap vererek bir sürüm sonra bu özelliği yeniden ekledi.
#2 siirlerefendisi

  Administrator

 • Administrators
 • 9.282 Mesaj sayısı:
 • YerKonya

Gönderim tarihi: 21 / Ekim / 2014 / Salı - 10:08


iOS 8.1 Download Linkleri:

Yeni sürüm yayınlandı şuan sizler için indiriyorum yükledikten sonra ekran görüntülerini paylaşacağım. Wifi üzerinden indirme ile direk 2 GB boyutundaki linki indirmenin arasındaki fark nedir diye soracak olursanız. İlerde çıkacak IOS 8.1 jailbreak işlemini wifi üzerinden indirip kuranlar yapamıyor. Wifi üzerinden dosya boyutu 240 MB olup sadece yenilikleri içeriyor tam manasıyla :IOS 8.1 olmuyor oda jailbreak yapmanızı engelliyor. Eğer jailbreak yapan birisi değilseniz wifi üzerinden cihazınızın yazılım güncelleme kısmından yapabilrsiniz ancak jailbreak yapan birisiyseniz yukarıdaki linklerden cihazınız için uygun olanı indirip iTunes ile kuracaksınız1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye

Google Sitemap Generator
Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle Link Ekle